E-mail: objednavka@ipartak.cz Napište nám

Jazyková korektura cizojazyčných textů

Chci korekturuNaši korektoři vám pomohou nejen s češtinou, ale i s dalšími jazyky. Nabízíme opravu gramatických a stylistických chyb od profesionálních překladatelů, rodilých mluvčích a soudních překladatelů. Pošlete nám váš text a my vám jej během několika hodin zašleme opravený zpět.

Jaké cizí jazyky opravujeme?

Angličtina
od 250 Kč

Slovenština
od 200 Kč

Němčina
od 250 Kč

Francouzština
od 280 Kč

Ruština
od 320 Kč

Španělština
od 280 Kč

Portugalština
od 280 Kč

Italština
od 200 Kč

Polština
od 253 Kč

Kdy korekturu neprovádíme?

Korekturu neprovádíme u velmi nekvalitních textů, které jsou například strojově přeloženy nebo psány zahraničním autorem v českém jazyce. Takové texty nelze pouze opravit, je nutné je celé přepsat. U korektur cizích jazyků každou zakázku posuzujeme individuálně.

Je nutný zdrojový text?

Korektury cizího jazyka jsou specifickou disciplínou. Je možné k nim přistupovat dvěma směry. Pokud nám dodáte zdrojový text + přeložený text, tak je prováděna korektura gramatická, stylistická a taktéž obsahová. Náš překladatel kontroluje význam v porovnání se zdrojovým textem. Dodáte-li pouze překlad, tak je k textu přistupováno jako k originálnímu dílu.

Kdo korektury provádí?

Profesionální překladatelé

Rodilí mluvčí

Soudní překladatelé

Na co se nás nejčastěji ptáte?

 1. V jakém formátu mohu texty zaslat? Více

  Naši korektoři jsou schopni pracovat s téměř jakýmkoliv formátem textu. Nejčastěji pracujete s textovými soubory typu doc., docx. či odt. Samozřejmě lze zpracovat korekturu i u PDF dokumentů, textů ve formátů obrázků jpg. či gif.

  Pokud se jedná o formáty, které nejsou editovatelné, je nutné počítat s vyšší náročností korektury a individuální kalkulací.

 2. Jak dlouho trvá korektura cizojazyčného textu? Více

  Záleží na typu textu a jeho použití. U odborných článků, textů určených pro publikaci v tištěných médiích či obecně u tiskovin je nutné provádět náročnější korekturu a najít vhodného překladatele, který bude korekturu provádět. Každou zakázku posuzujeme individuálně a před zahájením prací vám zašleme cenovou kalkulaci včetně harmonogramu dodání.

 3. Budou chyby vyznačeny, nebo nikoliv? Více

  Zde záleží na preferenci klienta. Pokud požadujete vyznačení chyb, tak budou vyznačeny. Pokud nikoliv, můžeme odevzdat zkorigovaný text určený rovnou pro použití. Je nutné počítat se specifickými zakázkami, kde je korektura prováděna kupříkladu formou komentářů. V některých případech jsou naši korektoři nuceni doplnit text o připomínku nebo dotaz.

 4. Co je součástí korektury cizího jazyka? Více

  Standardní součástí korektur je korektura gramatická a stylistická. Pokud klient požaduje kupříkladu korekturu typografickou, je nutné provést kalkulaci.

 5. Jak mi je korektura předána? Více

  Texty s provedenou korekturou zasíláme zpravidla elektronickou formou na e-mailovou adresu klienta, z které došlo k objednávce zakázky.

Chci korekturu